Struktura i funkcjonowanie Wigierskiego Parku Narodowego

Struktura i funkcjonowanie Wigierskiego Parku Narodowego

Cena: 20.00 zł
Autor: Praca zbiorowa

Wydanie: Warszawa 2001
Ilość stron: 306
Rozmiar: 165x235 [mm]
ISBN: 83-88238-89-2
Dostępność: W magazynie

Praca zbiorowa po redakcją Andrzeja Richlinga i Jerzego Solona

Publikacja obejmuje materiały zgromadzone w latach 1996-1999 przy okazji opracowywania przez Narodową Fundację Ochrony Środowiska planu ochrony Wigierskiego Parku Narodowego. W pracach uczestniczyło ponad 60 osób z ośrodków naukowych z Warszawy, Olsztyna i Białegostoku oraz pracownicy różnych jednostek z Suwałk. Istotny wkład wnieśli również pracownicy Parku.
Wigierski Park Narodowy istnieje od 1 stycznia 1989. Jest obiektem specyficznym i unikatowym w skali kraju. Do jego głównych walorów należą: zróżnicowany kompleks jezior, morenowe i sandrowe układy krajobrazowe, szata roślinna charakterystyczna dla geobotanicznego Działu Północnego, bogaty świat zwierzęcy i układ osadniczy, odzwierciedlający historię terenu.
Zawarte w niniejszej publikacji materiały zostały wybrane z myślą podkreśleniu o cech szczególnych Wigierskiego Parku Narodowego i jego wyjątkowego charakteru. Autorzy wyrażają nadzieję, że niniejsza praca przyczyni się do zwiększenia popularności tego obszaru i jednocześnie stanie się inspiracją do dalszych badań naukowych, będących podstawa racjonalnego gospodarowania zasobami przyrodniczymi i kulturowymi Parku.

Warszawa 2001, wyd. I

Napisz opinię

Imię i nazwisko:


Opinia: Uwaga: HTML nie jest interpretowany!

Ocena: Zła           Dobra

Wpisz kod w polu poniżej:Projekt B2B współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.