Izrael od środka. Przez ideę do współczesności


Izrael od środka. Przez ideę do współczesności

Serdecznie zapraszamy 24 maja br. o godz. 18.00 do gmachu im. St. Kierbedziów przy ul. Koszykowej 26/28.

W związku z obchodami 70. rocznicy ogłoszenia Deklaracji Niepodległości państwa Izrael i 75. rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim Wydawnictwo Akademickie DIALOG oraz Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy – Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego mają zaszczyt zaprosić na spotkanie "Izrael od środka. Przez ideę do współczesności" połączone z premierą dwóch książek:

  • Ben Gurion. Twórca współczesnego Izraela – biografia urodzonego w Polsce pierwszego premiera Izraela, Dawida Ben Guriona (wydana przez Wydawnictwo Akademickie Dialog wspólnie z OBNT im. W. Pileckiego);
  • Historia Izraela – syntetyczny opis dziejów Izraela od ruchu syjonistycznego do współczesności (wydana przez Wydawnictwo Akademickie Dialog).

Książki właśnie ukazały się na rynku i mamy nadzieję, że przyczynią się do propagowania rzetelnej wiedzy na temat państwa Izrael jak również wyjątkowych związków, łączących nasze kraje i społeczeństwa. Autorką obu prac jest urodzona w 1940 r. w Warszawie wybitna izraelska historyczka, prof. Anita Shapira. Spotkanie odbędzie się z udziałem JE Ambasador Izraela w Polsce Anny Azari.

Gośćmi spotkania będą:

  • dr Agnieszka Bryc (UMK w Toruniu)
  • Philip E. Steele (historyk, publicysta, badacz chrześcijańskiego syjonizmu)
  • Michael Sobelman (Ambasada Izraela w RP)

 

Projekt B2B współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.