Wydawnictwo Akademickie Dialog na Script Fiesta 2019 (Festiwal Scenarzystów) -Warszawa 26-31 marca 2019 !!


Wydawnictwo Akademickie Dialog na Script Fiesta 2019 (Festiwal Scenarzystów) -Warszawa 26-31 marca 2019 !!

W ramach współpracy z Warszawską Szkołą FIlmową prowadzonej przez Fundację Edukacji i Sztuki Filmowej Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy LATERNA MAGICA uczestniczymy we wspólnym projekcie: Biblioteki Warszawskiej Szkoły Filmowej. Wydawnictwo Dialog będzie obecne z dwoma książkami powstającymi w ramach tego projektu : "Scenariusz na miarę XXI wieku" Lindy Aronson i "Żarty na bok. Zasady komedii"  Jonathana Lynna, bardzo znanego scenarzysty i reżysera, który będzie gościem tegorocznej Script Fiesty.

Ideą, która przyświeca Script Fieście, jest zorganizowanie w Warszawie wyjątkowej imprezy umożliwiającej twórcom, zdobycie specjalistycznej wiedzy z zakresu scenopisarstwa, pozyskanie kontaktów z przedstawicielami z branży oraz wymianę doświadczeń, różnorodnych koncepcji artystycznych z osobami o podobnych zainteresowaniach.

Script Fiesta to specjalistyczny projekt edukacyjno-kulturalny będący połączeniem formuły szkoleń, paneli dyskusyjnych, spotkań i warsztatów poświęconych sztuce scenariopisarskiej, z towarzyszącym konkursem, którego celem jest promocja i nagrodzenie najzdolniejszych autorów.

Wszystkie elementy programu realizowane będą między 26 a 31 marca 2019 w specjalistycznych wnętrzach Warszawskiej Szkoły Filmowej, prowadzonej przez Fundację Edukacji i Sztuki Filmowej Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy LATERNA MAGICA (sale wykładowe, sale szkoleniowe) oraz w przestrzeniach Kina ELEKTRONIK w Warszawie (sala projekcyjna).

Projekt B2B współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.